ПСЖ 2-3 Барселона: Джанлуиджи Донарума показва класа на вратарско бедствие, тъй като каталунският отбор изостава, за да спечели трилър с пет гола в първия мач от последните осмина на Шампионската лига
Daily Mail | 2024-04-10 | 01:42:36

Вратарят на ПСЖ излезе от вратата си и беше спасен само от нападателя на Барса, който изглежда прилагаше пробивите, позволявайки му да изчисти.

Ако Рафиня беше тръгнал с по-голямо намерение, трудно е да се види как би могъл да избегне фаула и червеното право.

Барселона спечели трилър с пет гола с ПСЖ в първия си четвъртфинален мач от Шампионската лига

Джанлуиджи Донарума от ПСЖ имаше нощ за забравяне, след като направи грешки и за трите гола на Барса

Андреас Кристенсен влезе от резервната скамейка, за да вкара и да завърши завръщането на Барса

Килиан Мбапе показва унила фигура, докато Барселона празнува третия си гол за вечерта

Вашият браузър не поддържа iframes.

БАРСЕЛОНА: (4-2-3-1) ter Stegen; Кунде, Араухо, Кубарси, Жоао Кансело; Серхи Роберто (Педри 61), де Йонг (Кристенсен 75), Гюндоган (Лопзе 85); Ямал (Жоао Феликс 61), Левандовски, Рафиня (Торес 75)

Неизползвани резерви: Астралага (ГК), Пена (ГК); Мартинес, Гонзалес, Алонсо, Ромеу, Витор Роке, Форт

Голове: Рафиня (37, 62), Кристенсен (77)

Живоли: Роберто (34), Кубарси (82), Кристенсен (88), Лопес (89)

Треньор: Шави

Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

Играч на мача : Raphinha (Барселона)

Място: Парк де Пренс (Париж)

Посещаемост : 47 470

Донарума получи нов прилив на кръв в главата малко след това, като този път не стигна до корнер, докато Барселона продължаваше да доминира.

И когато падна началният гол, той беше замесен.

Робърт Левандовски пусна топката към Ламин Ямал. Донарума дойде за центриране на 16-годишния играч, но успя само да подаде топката към Рафиня, който я зарови за 1-0.

ПСЖ се радваха да получат до полувремето. Канг-Ин Лий ужили ръцете на Тер Стеген с изстрел, а добре окован Килиан Мбапе падна театрално при предизвикателството на Жоао Кансело в зоната, но това не беше дузпа и той така или иначе беше в засада.

Само картон за Серхио Роберто, който го изключва от реванша, се счита за положителен за първото полувреме за френския шампион.

Но на почивката Луис Енрике се отказа от проваления си план да играе Марко Асенсио като фалшива деветка, изваждайки го и играта се променя.

Два гола в първите шест минути на второто полувреме обърнаха мача с главата надолу. Първо Усман Дембеле прехвърли топката покрай Тер Стеген със замах на левия си крак, след като се извърна от Френки де Йонг.

Рафиня празнува, след като наруши резултата през първото полувреме на Parc des Princes

Бразилецът се възползва от грешка на Донарума, за да вкара първия гол в мача

Бившият играч на Лийдс трябваше да насочи удара си след два Защитници на ПСЖ, които искат да пазят мрежата

След това Усман Дембеле нанесе удар срещу бившия си отбор, за да изравни резултата в Париж

Французинът отправи мощен удар в мрежата на Барселона, за да нанесе удар срещу бившите си работодатели

Играчите на ПСЖ празнуват с крилото, което отбеляза рядък гол в цветовете на своя клуб

След това Канг-Ин Лий комбинира с Фабиан Руис, чиято централна топка бе изсечена покрай вратаря на Барселона от Витиня.

Изглеждаше, че ПСЖ ще се насочи към Барселона с преднина, но ударът на Донарума отиде право в противника и когато Педри, който току-що бе влязъл в игра, влезе в Рафиня, той получи своето втори за вечерта, за да изравни резултата.

Мачът беше прекъснат сега, като и двете страни атакуваха, сякаш беше последната четвърт на реванша, а не първият .

Удар на Дембеле излезе от гредата, докато ПСЖ натискаше за победител, но допусна отново 13 минути преди края и отново Донарума.

Този път вратарят остана неподвижен, тъй като корнер на Илкай Гундонган влезе в наказателното поле от шест ярда. Андреас Кристенсен го преодоля с глава, за да направи 3-2.

ПСЖ продължи да върви напред, а Дембеле беше на мисия от един човек да накара Барселона да плати за някои злобни забележки преди мача, че ПСЖ играе с 10 с него отстрани.

Той почти сложи топката на главата на Мбапе пет минути преди края, но нападателят - в последния си сезон, опитвайки се да спечели Шампионската лига с ПСЖ - хвърли се напразно, докато топката профуча покрай него.

След това минути по-късно Витиня изведе парижани напред, за да обърне резултата вратовръзка на главата си

Португалският нападател се втурна в наказателното поле, преди да забие топката с крак в мрежата

Мбапе (вдясно ) празнува страстно със своите съотборници, след като ПСЖ поведе

След това Рафиня отговори с втория си гол в мача, за да направи 2-2 през нощта

Бразилецът превъзходно вкара топката от воле в мрежата с външната част на ботуша си

Неутешният Мбапе не може да повярва на очите си, след като ПСЖ предаде преднината в Париж

С превъзходния Дембеле и изключителния Брадли Баркола, откакто се появи на почивката, ПСЖ накара Барселона да работи за лидерството в първия мач.

Но когато ударът на Мбапе по време на контузията излезе в корнер, всичко свърши за тях до следващата седмица.

Барселона ще иска да си довърши работата у дома, особено с Донарума в тази форма.